07 jan
Ünnepel az FM90 Campus Rádió
A Debreceni Egyetem tulajdonában álló FM90 Campus Rádió 20. születésnapját ünnepelték a szerkesztőség dolgozói pénteken. A közösségi adó nagy hangsúlyt helyez a Debreceni Egyetem és Debrecen híreinek eljuttatására a hallgatókhoz.
Viszlát 2021! Helló 2022!
A koronavírus-oltással, a modellváltással és az egyetemi kutatásokkal, valamint az intézményi beruházásokkal – az Oltóanyaggyárral és a Learning Centerrel kapcsolatosan – jelent meg a sajtóhírekben legtöbbször a Debreceni Egyetem neve 2021-ben a médiában. Az országos és a helyi sajtóban több mint 31 ezer alkalommal említették a cikkek és híranyagok az egyetemet.
Közösen a magyar nyelvű oktatásért
A Kárpát-medence magyar nyelvű képzéseit fejlesztette az elmúlt négy évben 2 és fél milliárd forintos pályázati forrásból, az Oktatási Hivatallal, valamint a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel közösen a Debreceni Egyetem.
Kérdések, válaszok a modellváltásról
Az egyetemi modellváltás fő célja, hogy a magyar felsőoktatás versenyképesebbé váljon – fogalmazott Stumpf István kormánybiztos a Debreceni Egyetem dolgozói számára meghirdetett online beszélgetésen. A fórumon az egyetemi munkatársak kérdéseire is válaszolt a kormánybiztos.
Tartalmas szórakozás: demedia.hu
A tesztidőszakot követően immár normál üzemben működik a demedia.hu internetes magazin oldal, melyet a Debreceni Egyetem rádiója, az FM90 Campus Rádió az év elején hozott létre. A weboldal tartalmának jelentős része az egyetemről szól.
13 már
Tájékoztató oktatóknak
Tájékoztató a Debreceni Egyetemen elérhető távoktatási lehetőségekről
12 már
Tájékoztató a távoktatási lehetőségekről
Tájékoztató a távoktatásra való felkészülésről
E-learning konferencia program
Elérhető a MoodleMoot 2019 konferencia programja
E-learning konferencia a Debreceni Egyetemen
Ebben az évben az Informatikai Karon tanácskoznak a legnépszerűbb hazai e-learning keretrendszer (a Moodle) felhasználói.
09 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új vezetők az egyetem élén, stratégiai megállapodások világcégekkel, csúcsszezont zárt a DEAC, jön a YoUDay – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júniusban is a Díszudvar magazin.